select language/region

Mobile World Congress 2013 

Spájanie generácií


Objavte najnovšie produkty a služby emporia Telecom, ktoré prostredníctvom lepšej komunikácie zbližujú generácie.

 

Na veľtrhu Mobile World Congress sa dá vidieť mnoho nových technológií. Väčšina z nich ale nie je jednoduchá ani priamočiara, a tak môže byť ťažké ich pochopiť. Veď koľkokrát za vami prišli rodičia so žiadosťou o pomoc, keď si nevedeli rady s obsluhou moderných prístrojov? Emporia dáva všetkým bez ohľadu na vek pocit, že sú súčasťou modernej komunikácie. Dosahuje to vďaka konceptu „jednoduchosť nadovšetko“.

 

Je tak chytrý ako je potreba, tak jednoduchý ako je to len možné. To bola myšlienka, ktorá predchádzala vzniku najnovšieho telefónu značky emporia – emporiaCONNECT. V úzkej spolupráci s univerzitou v Cambridge navrhla emporia telefón, ktorý sa dá používať neuveriteľne ľahko. EmporiaCONNECT je vybavená displejom s vysokým rozlíšením a kvalitným fotoaparátom. Vyčnieva však vďaka spôsobu, akým spolupracuje so smartfónmi ostatných členov rodiny. Tento unikátny viacgeneračný prístup je novou cestou pre rodiny, ktoré sa chcú prostredníctvom mobilného telefónu podeliť o svoje zážitky s príslušníkmi staršej generácie. 

 

Zastavte sa v Hale 3 pri stánku C124 a presvedčte sa, ako môže komunikácia spájať generácie. Tešíme sa na stretnutie. 

 


Seniori na Slovensku uprednostňujú pri mobilných telefónoch jednoduchosť 

Pre slovenských seniorov sú najdôležitejšími funkciami mobilného telefónu veľké tlačidlá (67,1 %), veľký a ľahko čitateľný displej (63,6 %) a výdrž baterky (54,1 %). Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť emporia Telecom v rámci projektu Ako na mobil. Podľa výsledkov štúdie až (82,7 %) seniorov využíva mobil najčastejšie na telefonovanie s rodinou a s priateľmi (52,7 %). Na  mobilnom telefóne im naopak najviac prekáža, ak má malý, zle čitateľný displej (56,2 %), ak je zložitý a ťažko sa ovláda (47,3 %), má malé tlačidlá (45, 5 %) a batéria nevydrží dlho (39,2 %). Až 94 % seniorov na Slovensku dáva prednosť klasickým tlačidlám pred dotykovým displejom. 

Detaily

emporia spúšťa predaj v Hong Kongu 

Podľa štatistík vlastní každý zo siedmych miliónov obyvateľov Hong Kongu viac ako dva mobilné telefóny, čo znamená, že ide o jeden z najhustejšie penetrovaných trhov na svete. „Napriek tomu, je dopyt trhu po našich telefónoch veľmi vysoký!“, radostne konštatuje Eveline Pupeter, majiteľka a generálna riaditeľka spoločnosti emporia Telecom. V spolupráci s operátorom SmarTone spoločnosť emporia nedávno uviedla na čínskom trhu svoj model emporiaELEGANCEplus. Spoločnosť emporia si vytýčila cieľ získať trhový podiel vo výške 1 percenta.

Detaily

emporiaTALKpremium 

Telefón emporiaTALKpremium od spoločnosti emporia Telecom obsahuje len tie najpodstatnejšie funkcie, ktorými sú pohodlné telefonovanie a posielanie krátkych textových správ. S týmto telefónom odpadá nutnosť zdĺhavého hľadania v menu vďaka možnosti prístupu k jednotlivým funkciám pomocou postranných tlačidiel. Mohutné klávesy a veľký, dobre podsvietený displej tiež pomáhajú rozoznávať písmená a číslice. Prístroj má aj vylepšenú technológiu prenosu zvuku, čo umožňuje hlasnejšie vyzváňanie než u bežných mobilných telefónov a nespôsobuje problémy ani ľuďom s načúvacím prístrojom. Telefón sa dodáva s elegantným puzdrom a v jeho výbave nebudú chýbať ani ďalšie užitočné funkcie ako budík a praktická baterka.

Emporia Telecom vstupuje na slovenský trh 

"Rakúska spoločnosť Emporia Telecom, ktorá vyvíja mobilné telefóny určené špeciálne pre staršiu generáciu, plánuje na Slovensku v budúcom roku predať viac ako 10 000 telefónov. Spoločnosť vo svojich trhových odhadoch vychádza nielen z úspechu predaja v Rakúsku, Nemecku a v susednom Česku, ale rovnako aj z demografických údajov. Aktuálne spoločnosť pôsobí v 22 krajinách po celom svete a predaj telefónov značky Emporia na všetkých trhoch by mal dosiahnuť hranicu 500 000 kusov.

 

Pri vývoji mobilných telefónov venuje rakúska rodinná firma veľkú pozornosť problémom, s ktorými sa starší ľudia pri používaní mobilov stretávajú. „Namiesto veľkého počtu najrôznejších funkcií ponúkame zákazníkom užívateľskú jednoduchosť,“ povedala Eveline Pupeter-Fellner, generálna riaditeľka firmy a zároveň doplnila: „Kvalitu a ľahké používanie staviame nad všetko ostatné.“ Do ďalšieho vývoja a výskumu plánuje Emporia Telecom v nasledujúcich troch rokoch investovať 14 miliónov EUR. Jednou z možností je zapojenie mobilov do sledovania informácií o zdravotnom stave svojich majiteľov.

 

„Spoločnosť sa chce v budúcom roku na Slovensku zamerať predovšetkým na vybudovanie distribučnej siete pre telefóny a tiež príslušenstva, ktoré je v tomto segmente dôležité. Už budúci rok sa ponuka telefónov a príslušenstva Emporia rozrastie o model emporiaELEGANCE a tiež o modely s pokročilými medicínskymi aplikáciami,“ uviedol Filip Ulík, Country Manager pre Českú a Slovenskú republiku.

 

Telefóny pre seniorov od spoločnosti Emporia Telecom sa výrazne odlišujú od bežných prístrojov: majú veľké klávesy, ľahko čitateľný displej, hlasný reproduktor kompatibilný s načúvacím prístrojom a jednoduché ovládanie. Súčasťou dizajnu kláves sú komponenty známe z kontrolných panelov používaných u priemyslových zariadení. Veľkosť textu potom optimálnym spôsobom využíva veľký displej. Aby ľudia so sluchovými problémami lepšie počuli, sú použité špeciálne reproduktory s nízkou rezonančnou frekvenciou, ktorá nie je u mobilných telefónov obvyklá. Vďaka tomu je obmedzená akustická väzba, pískanie aj šum.

 

Vývoj vekovej štruktúry populácie Slovenska jednoznačne poukazuje na proces demografického starnutia. Zrýchľovanie tohto procesu dokazujú aj štatistické ukazovatele veku a tiež ich prognózované hodnoty. V súčasnosti je na Slovensku takmer 884 tisíc ľudí nad 60 rokov, čo predstavuje takmer 17 % podiel z celkového počtu obyvateľov SR. Do roku 2025 sa predpokladá až 50% nárast v tejto vekovej skupine. Podľa odhadu Štatistického úradu SR dosiahne generácia 60+ takmer štvrtinu (24 %) z celkovej populácie Slovenska.

 

Podľa psychologičky PhDr. Daniely Mináčovej však starnutie populácie prináša špecifickú situáciu, pretože dnešná generácia 60+ je omnoho aktívnejšia, ako tomu bolo v minulosti. „Dá sa predpokladať, že tento trend bude pokračovať aj v budúcnosti. Zároveň je to však generácia ľudí, ktorí si už potrebujú oddýchnuť od vysokých technických nárokov obsluhy jednotlivých výrobkov. Naopak požadujú rýchly a jednoduchý prístup k najdôležitejším funkciám čo im umožní pohodlnú komunikáciu s okolím,“ uviedla Mináčová.

 

Prvý model uvedený na slovenský trh je EmporiaTALKpremium. Ten patrí k telefónom určeným len pre telefonovanie a posielanie SMS. Telefón je už od novembra zaradený exkluzívne v ponuke spoločnosti Slovak Telekom. EmporiaTALKpremium je v predaji pre všetky programy Podľa seba, Podnikateľ, Viac a Relax len za 1 EUR. Rovnaká cena platí aj pre programy Fix 9, 12 a 16. Zároveň je telefón zaradený aj k najmenšiemu programu Fix 0 za cenu 19 EUR a v premiére aj k špeciálnemu paušálu Program 40 rovnako za 19 EUR. S predplatenou kartou Easy bude telefón Emporia TALKpremium predávaný v balíku za 99 EUR."

Viac informácií

Presseinformation